Matthew Followill: Bio

matt

Cameron Matthew Followill urodził się 10 września 1984 roku w Oklahoma City (stan Oklahoma). Jak każdy w zespole używa swojego drugiego imienia. Dla pozostałych członków grupy jest kuzynem. Matthew pełni funkcję pierwszej gitary, obok Caleba. Prócz tego Matt jest także dość sprawnym kompozytorem.

Matthew urodził się i wychowywał w Oklahomie. Podobnie jak jego kuzyni był wychowywany w wierze Zielonoświątkowców z dala od wpływów zewnętrznych. Na gitarze zaczął grać w wieku 12 lat. Uczęszczał do szkoły muzycznej, jednak gdy w tajemnicy przed matką kuzyni poprosili go, aby do nich dołączył – zgodził się i przerwał naukę. Co ciekawe matka była przeciwna jakiemukolwiek wyjazdowi, początkowo Matthew powiedział, że jedzie na zwykły wypad do kuzynostwa na kilka tygodni. Razem z Calebem, Nathanem i Jaredem stworzył Kings of Leon. Na początku XXI wieku zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią RCA Records. Kolejne lata to wydawanie następnych krążków, w końcu osiągnięcie statusu mega-gwiazdy rockowej muzyki, dzięki przebojom jak „Use Somebody” czy „Sex on Fire”. O tym wszystkim dokładniej w biografii całego zespołu.

Obecnie Matthew mieszka (gdy nie koncertuje) w Nashville (Tennessee), czyli miejscu bardzo bliskim całej grupie. Miesza tam wraz z żoną Johanną Bennett. Para ma już synka – Knoxa – urodzonego 22 kwietnia 2011 roku. „Matka, ojciec oraz dziecko są szczęśliwi, zdrowi i dobrze sobie radzą” powiedział Matthew zaraz po narodzinach.

Matt i Johanna mają bardzo ciekawy zwyczaj – gdy oglądają filmy w łóżku każde z nich zakłada swoje słuchawki… Spośród ciekawszych historii rodzinnych Matthew na wspomnienie na pewno zasługuje pewna wycieczka do Nowego Jorku. Gitarzysta wybrał się tam razem z mamą jako nastolatek razem z Jaredem oraz jego mamą. „Mieliśmy poważne kłopoty. Sikałem w windach, podpalałem ręcznik i wrzucałem je do basenu. Kradliśmy papierosy, paliliśmy. Ukradłem samochód i pojechałem pod prąd autostradą. opowiada Matt. Na dodatek Followill wylądował na około godzinę także w więzieniu, po tym jak postrzelił starszą kobietę pistoletem do paintballa. „Kiedy patrzę wstecz na te wszystkie rzeczy, to szalone. Byłem opętany?” dodaje.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s