Jared Followill: Bio

jared

Michael Jared Followill urodził się 20. listopada 1986 roku w Mt. Juliet (Tennessee). Jest najmłodszym członkiem grupy. Jak każdy używa swojego drugiego imienia. Jared uznawany jest za jednego z najlepszych basistów współczesnego rocka. Znany jest z prostej linii basowej. Ma spory wkład na większość kompozycji zespołu. Nie lubi czystych brzmień dlatego często stosuje różne efekty, m.in. zniekształcenia dźwięków. Jego bas (obecnie Gibson Thunderbird IV) ustawiony jest na wysokie częstotliwości. Prócz basu „robi” też chórki, czasem zdarzy mu się zagrać na pianinie lub syntezatorze.

Dorastał wraz z dwójką braci, podróżując razem z ojcem Ivanem, który był pastorem Kościoła Zielonoświątkowców. Ostatecznie, po rozwodzie rodziców, osiedlił się w Nahsville, gdzie tak naprawdę zaczęła się jego kariera muzyczna. Ze starszymi braćmi – Nathanem i Calebem – oraz kuzynem Matthew stworzył Kings of Leon. Na początku XXI wieku zespół podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią RCA Records. Kolejne lata to wydawanie następnych krążków, w końcu osiągnięcie statusu mega-gwiazdy rockowej muzyki, dzięki przebojom jak „Use Somebody” czy „Sex on Fire”. O tym wszystkim dokładniej w biografii całego zespołu.

Jared wśród artystów, którzy wywarli na niego największy wpływ wymienia Petera Hooka z Joy Division i New Order, Kima Deala z Pixies i Nikolaia Fraiture’a z The Strokes. Do Kings of Leon został włączony przez starszych braci już w wieku 15 lat. Nigdy wcześniej nie grał na basie i początkowo stawiał opór, jednak dał się przekonać. Naukę skończył na miesiąc przed wydaniem debiutanckiej płyty. Podczas przerwy zespołu Jared wziął się za swój side-project, czego efektem była mała płyta „EP.01” wydana pod szyldem Smoke&Jackal, razem z przyjacielem Nickiem Brownem z grupy Mona.

Jako dziecko Jared znany był w sąsiedztwie z jazdy nago na skuterze… „Miałem na sobie koszulę, więc nie byłem całkowicie nagi.” wyjaśnia najmłodszy członek zespołu. Przez długi czasy jako jedyny z grupy nie był w stałym związku, jednakże po poznaniu Marthy Patterson ten trend się zmienił. Para zaręczyła się na początku 2012 roku i jeszcze w tym samym roku, 29 września, wzięła ślub.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s