Album: Aha Shake Heartbreak

    

Wydana 1 listopad 2004 (UK, Irlandia)
22 luty 2005 (USA)
Nagrana Three Crows Studio, LA, California
Kwiecień – Czerwiec 2004
Długość 37:36
Wytwórnia RCA/HandMeDown
Producent Ethan Johns
No. Tytuł Długość
1. „Slow Night, So Long” 2:46/3:54
2. „King of the Rodeo” 2:25
3. „Taper Jean Girl” 3:05
4. „Pistol of Fire” 2:20
5. „Milk” 4:00
6. The Bucket 2:55
7. „Soft” 2:59
8. „Razz” 2:15
9. „Day Old Blues” 3:33
10. Four Kicks 2:09
11. „Velvet Snow” 2:11
12. „Rememo” 3:23
Ukryta piosenka
No. Tytuł Ukryta w… Długość
1. „Too Good To Tango” „Slow Night, So Long” 1:08
Track bonusowy:
No. Tytuł Długość
13. “Where Nobody Knows” 2:24

Aha Shake Heartbreak to drugi studyjny album Kings of Leon. Został wydany w listopadzie 2004 w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz w lutym 2005 w Stanach Zjednoczonych. Nagrany został w 2004 roku w studiu Three Crows w Los Angeles – muzykom zajęło to trzy wiosenne miesiące (kwiecień – czerwiec). Produkcją, podobnie jak w przypadku debiutanckiego albumu, zajął się Ethan Johns. Co ciekawe album został zmixowany na Abbey Road, czyli na sprzęcie, którego do miksowania swoich płyt używali Beatlesi. Album ten jako jedyny w historii zespołu posiada nalepkę Parental Advisory. Tytuł płyty pochodzi od utworu Taper Jean Girl:

„Aha shake taper jean girl… (…) Heartbreak knockin’ ’em down like the 7th grade… (…)”

Jako single zostały wydane trzy utwory – „The Bucket”, „Four Kicks” oraz „King of the Rodeo”. Cała płyta zwierała 12 utworów, do tego jedna piosenka była bonusem, a jedna została ukrtya. Jako bonus mogliśmy usłyszeć „Where Nobody Knows”, natomiast w piosence „Slow Night, So Long” możemy usłyszeć trwające 1:08 „Too Good To Tango”. Studyjna wersja piosenki kończy się po koło 2:40, następnie słyszymy m.in. pianino i głos Caleba, który nuci:

„Rise and shine, all you gold-digger mothers / are you too good to tango with the poor, poor boys?”.

Utwór ten został został wykorzystany w teledysku do „King of the Rodeo” – właśnie on rozpoczyna klip. Gra go grupa country, właśnie w takim stylu. Następnie na scenie pojawiają się Kings of Leon.

Oryginalna wersja płyty ma białą okładkę z orchideą, natomiast druga – alternatywna – to także orchidea, tyle że inna i na czarnym. Na obu okładkach roślina jest ułożona w pozycję przypominającą nieco seksualną. Kupując wersję alternatywną otrzymamy także bonusowy track, w obu pod białym plastikiem pod płytą powinniśmy znaleźć także ukryte tam zdjęcie Followillów z czasów dzieciństwa.

Album zebrał przychylne opinie, doszedł do trzeciego miejsca na listach w Anglii i Irlandii w 2004 roku. W obu tych krajach pokrył się platyną (w Irlandii nawet podwójną), potrójną platynę zdobył w Australii. Ogółem sprzedano ponad 910 tysięcy kopii na całym świecie. Płyta ta zajęła #39 miejsce w rankingu najlepszych płyt ostatniej dekady przeprowadzonego przez magazyn „Rolling Stone”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s