Kings Of Leon dla Billboard Magazine

kings-of-leon-cover-990

Wracamy do dobrych wiadomości – dotychczasowy tour był przecież znakomity i wielka szkoda, że został tak nagle przerwany i to w taki niemiły sposób. Zespół nie wróci do koncertowania aż do 28 sierpnia, bowiem tyle czasu wymaga rehabilitacja Nate’a – z tego powodu odwołanych musiało zostać dziewięć koncertów. Na pocieszenie mamy jednak zdecydowanie milsze wiadomości, bo jak możemy przeczytać w artykule magazynu Billboard, Kings Of Leon tworzą już nowy materiał na kolejny krążek, który będzie siódmym w dyskografii zespołu. Całe tłumaczenie artykułu poniżej, miłego czytania!

Nie minął jeszcze rok od premiery ostatniego krążka Kings Of Leon, a zespół jest już gotowy by w niedalekiej przyszłości zająć się kolejnym – w zasadzie, zespół już się nim zajmuje. Jak w rozmowie telefonicznej zdradził frontman zespołu Caleb Followill:

„My zawsze nad czymś pracujemy. Wczoraj mieliśmy próby, a skończyło się na tym, że weszliśmy do studia i zamiast odbyć te próby to tworzyliśmy jedynie nową muzykę. Jest to jednak sposób, w jaki to robimy – jeśli włoży się nas wszystkich razem do pokoju i da się nam instrumenty to ciężko nam rozpamiętywać przeszłość i grać coś, co graliśmy milion razy. O wiele bardziej wolimy tworzyć, więc uważam że to, co do tej pory udało nam się stworzyć jest naprawdę fajne. Sporo zależy jednak od pory roku, w której robimy album – jeśli jest to zima to na płycie znajdzie się też pewnie kilka smutnych piosenek.”

„Mechanical Bull”, czyli pierwszy nowy album w ciągu czterech lat po krótkim zawieszeniu zespołu, zadebiutował na drugim miejscu listy Billboard 200 we wrześniu ubiegłego roku i zawierał hity „Supersoaker”, „Wait For Me” oraz „Temple”, które znalazły się na liście Top 20 Alternative Songs. Perkusista Nathan Followill zaznaczył, że nowe utwory są „przyjmowane bardzo dobrze”:

„Jesteśmy super podekscytowani graniem nowych piosenek na każdym koncercie i fajnie jest widzieć reakcję publiczności i przekonać się, do których piosenek znają już wszystkie słowa, a do których nie znają tekstu wcale.”

Caleb uważa tymczasem, że publiczność jest „zdecydowanie dojrzalsza”:

„Sądzę, że ludzie – teraz, kiedy mieli czas, by strawić to, co do tej pory stworzyliśmy – zaczynają uświadamiać sobie, które utwory naprawdę lubią, ale też to, ile pracy w nie wkładamy.”

Fani wciąż ekscytują się tym, jak wiele pracy Kings Of Leon włożyli w swój ostatni występ w ramach Lollapalooza. Zespół nie tylko zagrał trzy utwory – „Comeback Story”, „Milk” i „Knocked Up” – z orkiestrą, ale również zaskoczył publiczność coverem „Dancing On My Own” z repertuaru Robyn na bis, co było zdecydowanie lżejszym momentem wśród bardziej poważnego repertuaru zespołu. Mówi Nathan:

„Nie uważam, by było to coś, co sprawiłoby że ludzie wzięliby nas mniej poważnie. Była to po prostu dla nas okazja, by pokazać siebie od tej bardziej zabawnej strony, pokazać że możemy wyjść na chwilę z ramy i zrobić coś, co normalnie nie leży w naszej naturze. Zagraliśmy ten utwór wcześniej tylko raz, dla brytyjskiej stacji radiowej i nasze wykonanie zostało bardzo dobrze odebrane przez media społecznościowe, więc kiedy przyszedł czas na zrobienie czegoś specjalnie na Lollapalooza to nie mieliśmy wątpliwości, by zagrać ten właśnie utwór na tak wielkiej scenie. Odbiór publiczności był znakomity, więc bardzo się cieszę, że to zrobiliśmy.”

Caleb dodał, że zaznajomił się z utworem „Dancing On My Own” dzięki imprezom urządzanym przez jego żonę. Jak wyjaśnia:

„Za każdym razem kiedy idziemy na takie imprezy to z reguły jest DJ, który zawsze gra tę piosenkę w celu sprawienia, by wszystkie te piękne kobiety zaczęły tańczyć. Od zawsze byłem więc fanem tego utworu, tak samo jak Matthew, dlatego gdy pewnego dnia byliśmy na backstage’u i któryś z nas grał akordy „Use Somebody” to uświadomiliśmy sobie, że wystarczy lekka zmiana tych akordów i można śpiewać ten właśnie utwór. Tak więc gdy mieliśmy okazję zrobienia coveru to spróbowaliśmy z tym i wyszło dobrze. No i tak naprawdę to w Chicago staraliśmy się jedynie sprawić, by wszystkie panie tańczyły.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s