Caleb musiał brać sterydy

Wszyscy doskonale pamiętamy w jak poważne kłopoty z piciem popadł Caleb Followill. Teraz okazuje się, że wokalista miał aż takie problemy, że zmuszony był brać zastrzyki sterydowe, by zachować swój głos. Problem alkoholu od zawsze obecny był w grupie, ale nasilił się podczas letniej trasy koncertowej w 2011 roku, kiedy to Kings Of Leon promowali swój piąty krążek w dyskografii, „Come Around Sundown”. Sam Caleb tłumaczył to na łamach magazynu Q w ten sposób:

„Gdy żyje się tak szybko lub pracuje się tak szybko, jak my żyliśmy i pracowaliśmy to człowiek łapie pewien rytm. Wtedy dzieje się tak, że jeśli dziś mam wyjść na scenę i być zajebistym to najpierw muszę wypić parę drinków. I będę potrzebować zastrzyków sterydowych, by móc śpiewać. Po jakimś czasie to cie po prostu przerasta.”

Przerosło na pamiętnym koncercie w Teksasie, kiedy to Caleb dał niezły „popis” i rozzłościł fanów zespołu. Również przez tamten incydent nasiliły się plotki mówiące o tym, jakoby grupa miała się rozpaść właśnie przez problemy z alkoholem Caleba. Wydaje się, że to był moment przełomowy, w którym wokalista zrozumiał, do czego prowadzi alkoholizm. Od tamtego momentu 31-latek pije jedynie okazjonalnie, a niedawno wyznał, że odstawił alkohol na ponad rok:

„Rzuciłem picie na około rok. Potrzebowałem przerwy. Wyluzowałem się i wiem, kiedy jest czas, by zachowywać się swobodnie, a kiedy nie.”

Okazało się też, że grupa nigdy nie rozważała nawet pożegnania się z Calebem, a więc plotki o tym, że ten miałby odejść z zespołu były mocno przesadzone. Followill powiedział zresztą, że on nigdy nie miał zamiaru odchodzić z grupy, dodając jeszcze „Jak grupa złożona z braci mogłaby się rozpaść?”. Na całe szczęście, nic takiego się nie stało i nie zapowiada się, aby w przyszłości czekało nas coś podobnego. Kings Of Leon są w świetnej formie, po jednorocznej przerwie wrócili w naprawdę wielkim stylu („Mechanical Bull” trafi na półki sklepowe już w drugiej połowie września!), a Caleb ma też teraz małego anioła stróża w postaci Dixie Pearl, która skutecznie może odciągać swojego tatę od problemów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s